.
Zapraszamy na

NABOŻEŃSTWA
NIEDZIELNE

Kancelaria Parafii
ul. Minorytów 10
czynna codziennie.
tel. 32 4554504

 


Informacje Parafialne

Nr konta Parafii:

Mikołowski 
Bank Spółdzielczy

91 84360003 0101 0400 0680 0002

KOD SWIFT: POLUPLPR

Dziękujemy za każdą ofiarę
Bóg zapłać!


- W pierwszą niedzielę miesiąca Nabożeństwo spowiednio-komunijne o godzinie 8:45

- W pozostałe niedziele i święta Nabożeństwa o godzinie 10:15

- Podczas nabożeństwa   odbywają się zajęcia szkółki niedzielnej dla dzieci w sali parafialnej

- Spotkania Koła Pań w 1 sobotę miesiąca

- Godzina Biblijna w każdy wtorek o godz. 18:00

- Spotkania młodzieży w każdą sobotę o godzinie 17:00

- Lekcje religii odbywają się według ustalonego planu

500 lat REFORMACJI

Spotkanie Seniorów Parafii Drukuj Email

W niedzielę 21 grudnia odbyło się w naszej Parafii tradycyjne spotkanie dla Seniorów Parafii. Podczas kazania ks. Daniel Ferek przywitał przybyłych i wyraził żal, że nie wszystkim siły i stan zdrowia pozwoliły być razem z nami. Jednocześnie wyraził naszą radość z obecności tych naszych Seniorów, którzy mogli wziąć razem z nami udział w tym nabożeństwie. Życząc wszystkim, by nie zgasła nasza wiara w Chrystusa, byśmy z nadzieją, miłością i pokorą weszli w Święta Bożego Narodzenia.

            Po nabożeństwie nasi Seniorzy przeszli do domu parafialnego. Tam, w salce parafialnej, usiedli przy świątecznie udekorowanych stołach. Spotkanie rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu Jessicy Toman. Nastrój w sali stał się już prawdziwie świąteczny. W przerwie koncertu wszyscy, wspólnie odśpiewaliśmy kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". Ksiądz Daniel Ferek odmówił modlitwę, dziękując Bogu za możliwość spotkania, najpierw w kościele a później w sali parafialnej, za wspólne kolędowanie, prosząc o pobłogosławienie darów znajdujących się na przygotowanym stole, darów otrzymanych od Boga.

 


Uczestnicy spotkania w sali Parafialnej

 

             Dla uczestników spotkania wystąpili nasi najmłodsi. Część z nich przebrana była za aniołki. Był nawet pastuszek z laską pasterską. Śpiewali kolędy i recytowali wierszyki związane z Bożym Narodzeniem.

 


Występy dzieci ze szkółki niedzielnej

 

          Również duże wrażenie na biorących udział w spotkaniu wywarł występ Oli Chałupskiej. Odśpiewane przez nią kolędy pogłębiły świąteczny nastrój panujący tego dnia w sali parafialnej.

 

 


Aleksandra Chałupska podczas występu

             Uczestnikom spotkania podano również gorący barszczyk ze smakowitym krokietem. Niedziela była dość chłodna i barszczyk rozgrzał wszystkich. Oprócz tego, na stole znalazły się świąteczne wypieki, owoce oraz kawa i herbata. Trudno zresztą opisać wszystko to, co zdarzyło się na tym spotkaniu.W poniedziałek, 22 grudnia tych Seniorów, którzy nie mogli ze względu na swój stan zdrowia być na spotkaniu wigilijnym, odwiedził proboszcz naszej parafii ks. Daniel Ferek. Przekazał im najlepsze życzenia świąteczne, przede wszystkim zdrowia i  Bożego błogosławieństwa. Wraz z życzeniami wręczył Im również małe paczki świąteczne.