.
Zapraszamy na

NABOŻEŃSTWA
NIEDZIELNE

Kancelaria Parafii
ul. Minorytów 10
czynna codziennie.
tel. 32 4554504

 


Informacje Parafialne

Nr konta Parafii:

Mikołowski 
Bank Spółdzielczy

91 84360003 0101 0400 0680 0002

KOD SWIFT: POLUPLPR

Dziękujemy za każdą ofiarę
Bóg zapłać!


- W pierwszą niedzielę miesiąca Nabożeństwo spowiednio-komunijne o godzinie 8:45

- W pozostałe niedziele i święta Nabożeństwa o godzinie 10:15

- Podczas nabożeństwa   odbywają się zajęcia szkółki niedzielnej dla dzieci w sali parafialnej

- Spotkania Koła Pań w 1 sobotę miesiąca

- Godzina Biblijna w każdy wtorek o godz. 18:00

- Spotkania młodzieży w każdą sobotę o godzinie 17:00

- Lekcje religii odbywają się według ustalonego planu

500 lat REFORMACJI

Święto Zmarłych 01.11.2008 Drukuj Email

Nabożeństwo na cmentarzu
 
 
        Od dwóch lat tradycją w naszej Parafii stały się nabożeństwa odprawiane w Święto Zmarłych na cmentarzu ewangelickim na Maruszach. I w tym roku stanęliśmy przed ustawionym u stóp krzyża ołtarzem - miejscem symbolicznym, gdzie przed laty znajdował się Kościół ewangelicki w Wodzisławiu Śląskim. Nabożeństwo odprawił nasz proboszcz Parafii ks. Daniel Ferek.

 


                               Nabożeństwo na cmentarzu ewangelickim "na Maruszach"

           W wygłoszonym kazaniu przypomniał, że pamięć o zmarłych jest bezpośrednio związana z nadzieją na zmartwychwstanie i życie wieczne. Dla chrześcijanina bowiem życie nie kończy się tu, na ziemi. Nasz doczesnym byt jest jedynie wstępem do prawdziwego życia w domu Bożym. Ks. Daniel Ferek podziękował również wszystkim, którzy mają staranie o nasz cmentarz. Nie tylko przed Świętem Zmarłych, ale i w czasie całego roku. To dzięki nim nasz cmentarz jest miejscem, gdzie godnie możemy wspominać naszych najbliższych, którzy od nas odeszli. Mimo braku akompaniamentu dźwięku organów, śpiewane przez nas „a capella” pośród uprzątniętych i ustrojonych kwiatami grobów pieśni brzmiały donośnie i dostojnie. Zasługa to licznej rzeszy parafian, którzy wzięli udział w nabożeństwie.

 

 


                                                         Pafafianie zgromadzeni na nabożeństwie

 

              Należy również wspomnieć, że przy bramie cmentarnej prowadzona była przez wolontariuszy naszej Parafii  kwesta na rzecz Fundacji "Wspólnota dobrej woli", która udziela pomocy niepełnosprawnym dzieciom naszego powiatu.